CELKEM:237649

Obsah

Dětský den 2018

Typ: ostatní
Dětský den 2018 TJ Sokol Drahlín zorganizoval 16. června sportovní soutěže u příležitosti oslav Dne dětí.

Svátek dětí v Drahlíně

Drahlínské oslavy ke Dni dětí 2018 se konaly 16. června a počasí jim přálo. Tým sokolských dospěláků pod vedením Dany Horychové připravil pro děti sportovní odpoledne přímo nabité sportovním zápolením a nadšenými výkony soutěžících sportovců 4 věkových kategorií. Kromě ryze sportovních disciplín, jako je běh na různě dlouhé vzdálenosti a závody na kolech v rychlé i pomalé jízdě, se soutěžilo v disciplínách hravých. Sem patřily trefy kroužky na cíl, hody mincemi do sklenice, sběr stejnobarevných žetonů, přesun míčku nebo petky a sportovce za cílovou pásku pomocí hokejky nebo skákání v pytlích. Na své si přišli i dospěláci v urputném běhu za vzdalujícími se koláči, kde byl zaznamenán také obdivuhodný výkon nosiče koláčů i těch, co se ho snažili dohonit.

Diváci i soutěžící, po chvíli soustředěné práce dvou kosmetiček ze SOU Hluboš, byli až nápadně krásní, až skoro k nepoznání, uměleckými obrazy na obličeji či jiných částech těla. Dobrovolní hasiči z Obecnice pomohli k úspěšnému zakončení veselého odpoledne koupelí v pěně, na kterou se těšili v odpolední vedru hlavně nejmenší účastníci oslav. K úspěchu přispělo vtipné moderování akce Standou Lopatou se sympatickými omluvami za drobné nedokonalosti a příkladná péče občerstvovacího týmu vedeného Vaškem Hrkalem.

Myslím, že vyhráli všichni a nejeden pyšný rodič si odnesl foto své ratolesti na stupních vítězů, doplněné diplomem, medailí a věcnými dary. Za všechny úspěšné sportovce jmenuji alespoň ty nejúspěšnější: pět vítězství si odnesl Michal Švehla a po dvou vítězstvích potom Anička Doubková, Eliška Beránková, Martin Vlasatý, David Polák a Marek Kolář.

Víte, že první podnět k oslavě s označením Den dětí přišel z Turecka už v roce 1920 a byl určen na den 23. dubna. Světová konference pro blaho dětí konaná 1. června 1925 doporučila vyhlášení celosvětového svátku dětí, ale až v roce 1949 vyhlásila Mezinárodní demokratická federace žen opravdu první červen za Mezinárodní den dětí. Slavit se začal o rok později a bylo to na upomínku dětí z Lidic a dětí z francouzského Ouradouru. Později byl novým datem pro oslavu svátku dětí zvolen některými státy 20. listopad, ale naše republika si ponechala datum 1. června (zdroj Wikipedie).